Vrchol sezóny, Mistrovství světa v Taekwon-Do ITF, o kterém jsme psali v minulém čísle, je už za námi. Ale i v květnu bojovali naši závodníci o medaile na turnajích s mezinárodní účastí.

První květnový víkend nejprve všichni trenéři školy Taekwon-Do ITF Strančice odjeli do Brna na seminář s velmistrem Kim Bok-Manem, jedním z průkopníků Taekwon-Do a spolupracovníkem generála Choi Hong Hi, zakladatele Taekwon-Do.

Druhý víkend nás už čekaly závody, a to MČR v Benátkách nad Jizerou, kde soutěžilo hned 19 strančických bojovníků pod vedením všech čtyř trenérů - Jaroslava Urbánka, Tomáše Máchy, Petry Bláhové a Josefa Kubáta. Výsledky jsme měli výborné. Musíme zmínit hlavně formu Rózky Pačesové, která se stala se 4 zlatými medailemi nejúspěšnější žákyní ČR. Také s výkony ostatních jsme byli spokojeni, a tak se nám pomalu formoval tým, se kterým jsme měli vyjet do zahraničí na Holland Cup.

Třetí sobotu v měsíci pak přišlo další klání - zúčastnili jsme se turnaje Best of the Best v Říčanech. S týmem nemohli být naši dva reprezentanti Alex Vištal a David Pačes, které vzal trenér Josef Kubát na zkušenou do Maďarska, kde se konal světový pohár WAKO v kickboxu. Ze Říčan jsme si přivezli 29 medailí a kluci v Budapešti vybojovali 4 medaile - Alex zlato a bronz z Pointfightingu a stříbro z Lightcontactu, David bronz z Lightcontactu.

A konečně tu byl poslední květnový víkend a s ním Holland Cup. Turnaje jsme se zúčastnili již v roce 2016. Letos se slavilo jeho 10. výročí a byla to událost, na kterou jsme nominovali 5 závodníků, kteří potvrdili svou kvalitu a přivezli tyto medaile:

  • Adam Rojko: zlato - sestavy, zlato - boj
  • Rozálie Pačesová: zlato - sestavy, stříbro - boj
  • Klára Klečková: zlato - sestavy
  • Alex Vištal: bronz - modelový sparring, bronz - boj
  • David Pačes: bronz - modelový sparring

Kromě vynikajících výsledků, kterými jsme se zařadili na 12.místo z 53 zúčastněných klubů (a na 4.místo z 16 států), jsme přivezli i další cenné zkušenosti. Děkujeme za podporu kamarádům a rodičům, kteří nám vždy na závodech drží pěsti, a také partnerům školy (Porta s.r.o., obec Strančice, Minoda půjčovna s.r.o.), díky kterým do zahraničí můžeme vyjet.

[foto 1 - 04.5.19_Seminář - velmistr Kim Bok Man s trenéry TKD Strančice] [foto 2 - 11.5.19_Rózka Pačesová - nejúspěšnější žákyně MČR 2019] [foto 3 - 18.5.19_Best of the Best, Dan Škvor se svými trenéry] [foto 4 - 25.5.19_Holland Cup 2019 _ tým s trenéry Tomášem Máchou, Petrou Bláhovou, Hanou Máchovou]

Vaši trenéři


Zveřejněno

01.10.2019

Štítky