Taekwon-Do je korejské bojové umění sebeobrany, které se v České republice těší stále větší oblibě. Své příznivce si našlo i ve Strančicích. Škola Taekwon-Do ITF Strančice oslavila loni v prosinci významné výročí. Již desátým rokem cvičíme v místní sokolovně, naši žáci zde skládají zkoušky na vyšší technické stupně, připravují se na závody, pilují techniku úderů a kopů a procvičují sebeobranu. Sokolovna ve Strančicích je i místem konání Vánočního poháru. Tradice této soutěže začala před dvěma lety.

Účastníme se i závodů na celorepublikové úrovni. Dne 16.2.2013 se konalo Mistrovství České republiky v Taekwon-Do ITF v Benátkách nad Jizerou, které pořádala Česká národní unie Taekwon-Do. Strančice zde reprezentoval početný tým závodníků pod vedením trenérů Josefa Kubáta, Petry Výchopeň Bláhové a Jaroslava Urbánka.

Škola Taekwon-Do Strančice přihlásila do soutěže jak jednotlivce, kteří soutěžili v kategoriích sestavy, volný boj, speciální přerážecí techniky (přerážení ve výskoku) a silové přerážení, tak i dva týmy do kategorie sestavy. Vedle nováčků se do bojů o medaile zapojili i trenéři. Velkou podporu jsme cítili také ze strany rodičů. Výsledky se dostavily a reprezentanti školy se tak mohou pyšnit několika tituly Mistrů České republiky a sbírkou mnoha stříbrných a bronzových medailí. Zdůraznit bychom měli především úspěch v kategorii sestav týmů - nejen, že náš tým dokázal obhájit zlatou medaili z předchozího mistrovství, ale úspěch slavil i druhý přihlášený strančický tým, který získal v této kategorii stříbro. Skvělý výkon předvedl Tomáš Mácha, držitel III. Danu, který se v kategorii silového přerážení stal Mistrem ČR. Pochvala směřuje i nejúspěšnějšímu juniorovi Pavlovi Barhoňovi a nejúspěšnější seniorce těchto závodů Monice Horákové.

Škola Taekwon-Do ITF Strančice patřila k těm nejúspěšnějším, a to v konkurenci oddílů z celé České republiky, za což patří poděkování nejen všem závodníkům a trenérům, ale i rodičům a partnerům naší školy.

Petra Bláhová


Zveřejněno

23.02.2013

Štítky