Z dění školy:

Leden nového roku rychle uběhl a kromě 10 tréninků v jednom měsíci jsme, my trenéři, připravovali víkendové soustředění. Slibovali jsme zase něco jiného, nového, odlišného od minulých let. A tak hned po prvním dopoledním tréninku a poledním klidu čekala na cvičence nám známá borotínská basketbalová hala, nyní v jiném provedení. Překážková dráha, stojaky nejen na silové přerážení, ale i na speciální techniky (přerážení kopem ve výskoku) a plno stanovišť pro trénink odrazů, výskoku, přesnosti přerážecích technik.

Na chrániče ani nedošlo, byl to čas pro tyto 2 sportovní disciplíny T-ki a Wirok. Byly to hodiny intenzivních nácviků technik kopů ve výskoku, dril přesnosti technik pro silové přerážení. Čas na individuální rady a opravy, předání zkušeností trenérů, a to jak pro trénink, tak pro závody samotné. Analyzovali jsme videa, která závodníkům odhalovala místa, kde se mohou zlepšovat.

Děti si přeskakování překážek moc užívaly a na své si přišli i dospělí při přerážení desek ve stojanech. Často nešlo pouze o techniku samotnou, ale o vytrvalost, nezkrotného ducha a sebeovládání, tedy o zásady Taekwon-Do! Za zapůjčení stojanů na přerážení děkujeme prezidentovi České národní Unie Taekwon-Do.

Fotografie jsou k dispozici zde.

Těšíme se, až si vše vyzkoušíme na nejbližších závodech!

Vaši trenéři


Zveřejněno

01.04.2018

Štítky